سبد میوه پلاستیکی و هر آنچه که باید بدانید!!؟

اشتراک گذاری :

خلاصه

در این مقاله سعی داریم هر آنچه که باید در زمینه تولید و مصرف سبد های با کیفیت میوه بدانید را برای شما مطرح کنیم .
عناوینی که در این مقاله خواهید خواند :

 1. سبد یا جعبه پلاستیکی میوه چیست ؟
 2. سبدهای  پلاستیکی میوه چگونه ساخته می شوند ؟
 3. مواد اولیه  در تولید سبد با کیفیت پلاستیکی چیست؟
 4. ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز تولید سبد
 5. کاربردهای سبدهای با کیفیت پلاستیکی
 6. ایده های جالب و کاربردی با استفاده از جعبه میوه
 7. مزایای استفاده از آن

 

سبد میوه پلاستیکی چیست ؟

سبد میوه


سبدها یا جعبه های پلاستیکی برای میوه و سبزیجات همیشه در بازار موجود بوده اند و افراد تصمیم میگیرند از آنها استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که حمل و نقل محصولات آنها به راحتی انجام می شود . خیلی از مشاغل یا سازمان های حمل و نقل احساس می کنند که ارائه میوه و سبزیجات در سبدها کارآمد تر است . سبدها با اطمینان از اینکه همه چیز در جای مناسب است کار را برای انواع مشاغل راحت تر میکنند . این دقیقا همان چیزی است که مشاغل گوناگون منتظر آن بودند . جعبه های پلاستیکی برای میوه جات این مزیت را دارند که قابل استفاده مجدد هستند و این باعث می شود که با از بین بردن نیاز به خرید جعبه جدید در هزینه ها صرفه جویی شود .

سبد های میوه و سبزیجات به شکل مربع یا مستطیل برای حمل و نقل میوه ، سبزی و سایر محصولات کشاورزی از لبنیات گرفته تا خرده فروشی ها مورد استفاده قرار می گیرد . اوایل برای جمع آوری ، پردازش و صادرات میوه ها و سبزیجات ریز مثل توت فرنگی استفاده میشد ولی الان برای انواع محصولات ریز و درشت مثل سیب و پرتقال هم کارایی چشمگیری دارند . این سبد ها در اندازه و سبک های مختلفی در دسترس هستند . مثلا سبد میوه ۶ کیلویی یا ۱۲ کیلویی و... .  جعبه  های میوه برای حمل ونقل کالا بسیار ایده آل هستند .

 فواید خرید و استفاده از سبد های میوه و سبزیجات

 

 • اولین فایده آن این است که  بسیار محکم و مقاوم هستند . بنابراین دیگر نگرانی شکستن آنها در حین انتقال بار را ندارید . (بر عکس جعبه های چوبی)
 • جعبه ها طوری طراحی شده اند که تا مدت ها بدون تغییر شکل و سالم باقی می مانند و حالت دفرمگی پیدا نمیکنند .
 • سبدهای میوه و سبزیجات از نظر قیمت مناسب بوده و این یکی از دلایل مهم استفاده از آنهاست چون بسیار مقرون به صرفه هستند .

سبد های پلاستیکی میوه چگونه ساخته می شوند ؟

نحوه ساخت سبد پلاستیکی میوه

 

جعبه های پلاستیکی میوه با استفاده از روشی پیچیده به عنوان قالب تزریق تولید می شوند . قالب تزریق دستگاهی است که مواد پلاستیکی خام را به وسایل قابل استفاده تبدیل می کند.


مواد اولیه در تولید سبد باکیفیت میوه چیست ؟


بیشترین موادی که در ساخت انواع جعبه میوه و سبد های صنعتی استفاده می شوند شامل پلی پروپیلن یا پلی اتیلن سنگین هستند که البته اینکه از مواد نو استفاده شود یا از مواد خرد شده بستگی به نوع سبد در خط تولید دارد . معمولا ضایعات و پرک های آسیابی را در تولید سبد به کار می برند .

آیا ماشین آلات و تجهیزاتی که برای تولید سبد پلاستیکی نیاز است را میشناسید ؟

 • دستگاه تزریق پلاستیک (دستگاه سبد زنی مخصوص سبد )

دستگاه مخصوص سبد که به دستگاه سبدزنی شهرت دارد از نوع دستگاه تزریق اکونومی و دوبازه ۲۶۰تا ۴۷۰ تن هستند . دستگاه سبدزنی مجهز به الکتروموتور القایی است . استفاده از دستگاه های دارای سروو موتور در فرآیند سبدزنی توجیه اقتصادی ندارد .
می دانید چرا ؟
به دلیل عدم وجود تلرانس دقیق و طولانی بودن مرحله بارگیری در تولید سبد .

کاربردی ترین دستگاه تزریق پلاستیک سبد ، دستگاه ۳۸۰ تنی است که بیشترین کاربرد را در بین دستگاه های سبدزنی دارد و می توان آن را برای تولید انواع سبد های میوه استفاده کرد .

 • سیسیتم انتقال مواد حلزونی (اسکروکانوایر)

مواد اولیه تولید سبد معمولا از پلاستیک آسیابی تشکیل میشوند که انتقال آن توسط سیستم های مکنده مواد بسیار سخت است . به همین دلیل برای پر کردن قیف دستگاه سبد زنی از دستگاه اسکروکانوایر استفاده میکنیم.

 • سیلندر و ماردون بای – متالیک

سیلندر و ماردون در فرآیند تولید سبد به دلیل ضایعات و پرک های آسیابی دچار خوردگی و کندشدگی می شوند و به مرور زمان فرسایش ایجاد کرده و طول عمر دستگاه را کاهش می دهند . یک راه افزایش عمر و کاهش فرسایش دستگاه استفاده از سیلندر و ماردون بای – متالیک یا بای – متال است . سیلندر بای – متالیک از دو فلز مقاوم ساخته شده است . یکی از فلزها در برابر سایش و دیگری در برابر خوردگی مقاومت دارد .

 • دستگاه آسیاب پلاسیک

این دستگاه وظیفه دارد که در فرآیند تزریق پلاستیک ضایعات را آسیاب کند و هزینه های تولید را کاهش دهد .

کاربردهای سبد یا جعبه پلاستیکی میوه

سبد میوه پلاستیکی
 

سبدها یا جعبه های پلاستیکی میوه و سبزیجات نقش بزرگی در صنعت کشاورزی داشته اند و در حال حاضر تقریبا هر کشاورز صاحب تعداد زیادی ازین جعبه هاست . این سبدها به دلایل زیادی در بین مشاغل گوناگون دارای محبوبیت فراوان هستند . از دلایل کاربردی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 •  حمل و نقل
  حمل و نقل سبد میوه
 1. جعبه های پلاستیکی بسیار سبک بوده و برای جا به جایی میوه و سبزیجات بین قاره ها با هواپیما بسیار ایده آل هستند.
 2. امکان انتقال واحدهای بیشتر در هر تریلر به دلیل سبک بودن وزن آنها
 3. هزینه های حمل و نقل  کاهش می یابد چون فضای کمتری نسبت به نمونه چوبی آن اشغال می کند.
 4. این اطمینان را می دهند که کیفیت محصول در طول سفر حفظ می شود .
 • بسته بندی

 
بسته بندی همیشه عنصر مهمی است که بیشتر صاحبان مشاغل از آن غافل می شوند . بیشتر مشتریان به سمت محصولاتی که شیک و درست بسته بندی شده اند می روند و در امر خرید از آنها بیشتر استقبال می کنند . این جعبه های پلاستیکی به رسیدن به چقرمگی و توانایی مقاومت در برابر درجه حرارت بالا در فرآیند قالب گیری تزریق پلاستیک قرار گرفته اند و آماده شده اند .
مجموعه نویان پلاست با طراحی های مناسب در ساخت سبد یا جعبه پلاستیکی میوه در سایزهای استاندارد و متنوع با کیفیت بالا این اطمینان را به شما می دهد که محصولی با مقاومت عالی به دست مصرف کننده برساند.

 • انبار کردن

 
جعبه های مقوایی تحمل بار کمتری را در بسته بندی و انبارسازی در مقابل جعبه های پلاستیکی دارند . پلاستیک برای بارهای سنگین از طریق سرویس قالب گیری تزریق سبد پلاستیکی آماده شده است . ظروف پلاستیک در مراحل بارگیری دربرابر فشار و ارتعاشات مقاومت بالایی دارند .
آیا انبار ذخیره سازی شما داغ و مرطوب است ؟
آیا انبار شما سرد و خشک است ؟
جعبه های پلاستیکی نویان پلاست می توانند رطوبت و شرایط سخت را بهتر از جعبه های چوبی و مقوایی تحمل کنند . درست است که جعبه های مقوایی در ابتدا ارزان هستند اما دوام چندانی ندارند اما جعبه های پلاستیکی را می توان صدها یا هزاران بار استفاده کرد و زباله ها را تا حد زیادی کاهش داد . همین صرفه جویی می تواند در دراز مدت پول زیادی را برای شما ذخیره کند .


ایده های جالب و کاربردی با استفاده از سبد پلاستیکی میوه
 

کاربردهای مختلفی از جعبه های پلاستیکی میوه وجود دارد و می توان به شکل خلاقانه ا آنها استفاده کرد .

 • قفسه کفش یا جای سیب زمینی و پیاز
 • قفسه کتاب یا جعبه ابزار

زمانی که شما فضای محدودی در اتاقتان دارید باید برای گذاشتن وسایلتان به آنها نظم دهید که آنها را مدام گم نکنید . بهترین روش استفاده از نظم دهنده ها وجعبه ها به صورت قفسه بندی شده است . می توان کفش ها را در جعبه ها گذاشت و آنها ر در کمد یا زیر تخت جا داد . حتی میتوان این جعبه ها را به دیوار وصل کرد و داخل آنها ابزار آلات را قرار داد و باعث نظم دهی فضای کار شد .

 

 • باغچه زیبای آپارتمانی برای کاشت سبزیجات

 کاربردهای استفاده از سبد میوه
میتوان از کنار هم قرار دادن چند سبد میوه ۸کیلویی و گذاشتن چند پاف نرم پارچه ای روی آن یک نیمکت برای حیاط یا فضای باغ خود درست کنید و ابزارهای باغبانی را در زیر نیمکت قرار دهید . با این ایده با یک تیر دو نشان زده اید ، هم یک نیمکت دارید و هم یک جعبه ابزار .
همینطور می توان از چند جعبه بزرگ پلاستیکی برای کاشت سبزیجات استفاده کرد . در داخل آن خاک مناسب و بذر سبزیجات دلخواه خود را ریخت و در نتیجه همیشه سبزی تازه در خانه های آپارتمانی داشت .

نتیجه گیری

جعبه های میوه و سبزیجات کاربردهای بی شماری دارند و مزایای آنها بر کسی پوشیده نیست . اما چیزی که اهمیت دارد سبد های با کیفیت پلاستیکی را از تولیدکنندگان معتبر تهیه کنید که کیفیت این جعبه ها را در بازار کاری شما تضمین کنند و مدت طولانی تری به شما خدمت کنند . نویان پلاست با بیش از  سال خدمت سالهاست به تولید سبد های پلاستیکی با کیفیت و مقاوم و صادرات آن به دیگر کشورها پرداخته است .